Fasciální pilates (rolfpilates)

Vytvarujte si ladné křivky a štíhlé tělo pomocí fasciálního pilates – spojení cvičení pilates a rolfterapie.

Co to je: Fasciální pilates vycházejí z nejmodernějších vědeckých výzkumů v oblasti pojivové tkáně. Toto cvičení je propojením prvků z pilates, jógy a rolfterapie. Naše tělo je plastické a lze ho kdykoliv změnit a tvarovat do žádoucí podoby. Tvar těla (křivky) má s hmotností málo společného. Je dán napětím svalového a vazivového systému, jeho strukturou a ne hmotností (množstvím tuku v těle).

Jakým způsobem svoji tělesnou schránku používáme (jak se pohybujeme, pracujeme, odpočíváme, cvičíme apod.), nás formuje. Časem je lidské tělo zkracováno a stlačováno, stává se objemnějším a z bočního pohledu širším. Vzniká napětí, deformace, bolesti, klesá životní energie a přibývá zdravotních potíží.

Fasciální pilates má za cíl vyrovnat tělo v gravitačním poli a naučit vás využívat jej maximálně efektivně s co nejmenším vynaložením energie.

K čemu: Fasciální pilates odstraňuje napětí, stres, dochází k uvolnění – svalů, úponů i mysli, mizí dlouhodobé bolesti, páteř se napřimuje, tělo začíná fungovat ekonomicky (nedochází ke zbytečným ztrátám energie na udržení postoje), u sportovců se zlepšují výkony a to při mnohem menším výdeji energie. Člověk si připadá vyšší a štíhlejší, vypadá lépe a volněji se pohybuje – výsledkem je ladné držení těla. Časem dojde k odbourání zbytnělých a nepotřebných tkání.

Efekt, který každý ocení je ten, že se zužuje pas a zeštíhluje břicho - vnější svaly břicha se tímto cvičením přibližují k páteři. To umožní, aby se páteř v oblasti pasu prodloužila, tudíž se pas samovolně zúží.

Pro koho: Cvičení je vhodné pro ženy, muže i děti – výrazný účinek nastává v každém věku. Nezáleží na vaší kondici. Rolfpilates je vhodný i pro úplné začátečníky.

Nabízené
kurzy

Žádný kurz

Mgr. Pavlína Krajňáková

Pilates studio +420 777 125 119
Pilates studio info@pilates-studio.cz

Pilates Studio Jihlava

Pilates studio Rolfterapie, individuální lekce a malé skupiny
Pilates studio Chlumova 1, 586 01 Jihlava

Pilates Studio Velké Meziříčí

Pilates studio Skupinové lekce
Pilates studio FC Velké Meziříčí, U Tržiště 2236/2, 594 01 Velké Meziříčí
Pilates studio Všeobecné obchodní podmínky