Rolfterapie

Rolfterapie je účinná manuální terapie, která změní (zlepší) držení vašeho těla a odstraní napětí, bolest i stres.

Proč rolfterapie: Rolfterapie (strukturální inteligence) je u nás zatím méně známá, přesto velice účinná manuální terapie. Tato metoda je založená na práci s fasciální sítí těla. Fascie (vazivo) je vzájemně propojená síť, která obaluje každou buňku, orgán, svalové vlákno, sval a dohromady vytváří 3D síť, která určuje pozici jednotlivých částí těla. Postupem času, z různých důvodů (např. úraz, špatné držení těla, nedostatek pohybu nebo naopak přetěžování, psychické trauma, stres, operace, jednostranná pohybová zátěž atd.) ztrácí vazivová tkáň v určitých místech svoji pružnost a postupně se zkracuje. Z tohoto důvodu dochází vlivem gravitace postupně k vychýlení jednotlivých částí těla ze svislého (vertikálního) uspořádání. Tělo na tyto změny reaguje tak, že si vytvoří kompenzace, aby se udrželo ve vzpřímené poloze. V důsledku těchto kompenzací dochází nejen k přetěžování některých svalových skupin, ale především ke ztuhlosti vazivového systému v dané oblasti (fascie se v těchto místech zkrátí a slepí). Výsledkem je omezená pohyblivost, špatné držení těla a často chronická bolest v oblastech neustálého přetěžování.

Jak to probíhá: Rolfterapie se skládá z 10 lekcí (jedna lekce trvá cca 80 minut), při kterých terapeut cílenými hmaty ošetří jednotlivé části těla tak, že oddělí („rozlepí“) slepené fascie. Pomocí speciálních hmatů uvolní svaly z napětí a ty se pak vrací do své původní polohy. Výsledkem je obnovení přirozené lidské pohyblivosti a vitality organismu prostřednictvím zlepšení držení těla. Tímto způsobem mění rolfterpaie navyklé způsoby pohybu, obnovuje přirozené uspořádání a držení těla v gravitačním poli Země. Prostřednictvím manipulace s měkkou tkání a pohybovým vzděláváním ovlivňuje terapie pojivové tkáně těla (fascie) a uvolňuje v nich nahromaděné napětí a stres. Na rozdíl od masáží je účinek Rolfingu dlouhodobý a ovlivňuje funkci lidského organismu jakožto celku. Výsledkem je více aktivní, flexibilní, svěží tělesná stavba zbavená bolesti.

Terapie začíná analýzou držení těla a pohybu klienta, může být provedena i fotodokumentace. Terapeut pracuje v závislosti na ošetřované oblasti těla rukama, bříšky prstů nebo lokty. Klient může spolupracovat dechovými cviky nebo malými specifickými pohyby. Závěr ošetření může být doplněn pohybovými cviky nebo cviky podporujícími pohybové vnímání.

Pracuje se na širokém lehátku, židličce či ve stoje, vždy s ohledem na klientův stav či pohybové zatížení.

 NaWeb1.jpg

K čemu: Rolfterapie uvolňuje napětí v našem těle (nejen ztuhlý krk), odbourává stres, nespavost, emoční stres, omezenou pohyblivost, chronické bolesti páteře a zad, migrény, chronické bolesti hlavy, uvolňuje bolest při poúrazových stavech, podporuje správné držení těla, správnou chůzi, uvolňuje svaly, šlachy, klouby, pomáhá při špatném dýchání, speciální ošetření pomáhá při hojení jizev.

Pro koho: Pro děti, muže i ženy všech věkových kategorií, sportovce, pro osoby, které mají sedavé zaměstnání nebo vykonávají jednostranný pohyb, po úrazech apod.

Rolfterapii si můžete vyzkoušet, zda vám bude vyhovovat. Je možné přijít na 1 nebo 3 lekce, během kterých se zaměříme na povrchové fascie. Ucelený systém rolfterapie, která zahrnuje ošetření i hlubších vrstev fascií, ovšem tvoří celých 10 lekcí.

Více informací o rolfterapii (strukturální integraci) na www.casi-rolfterapie.cz

 

Co jsou fascie:

 

Možné příčiny bolestí zad:

 

Dokumentární film o rolfingu:

 

Tipy pro každodenní život (principy rolfterapie v praxi):

 

Skrytý svět fascií... (Dokument CZ)

Rolfterapie v české televizi:

  1. Rolfterapie v ČT - 1. část
  2. Rolfterapie v ČT - 2. část

Objednat individuální kurz

Objednat se na individuální lekci může pouze registrovaný uživatel, který je přihlášený ke svému účtu na pilates-studio.cz. Na základě odeslané objednávky Vám bude automaticky zaslána na email faktura. Po uhrazení této faktury Vám přijde email s potvrzením o přijaté platbě. Na základě uhrazené faktury si můžete domluvit termín telefonicky. V případě dotazů mě kontaktujte na tel.: 777 125 119

Pro objednání individuálního kurzu postupujte násleovně:

1) přihlaště se / zaregistrujte se
2) zvolte počet návštěv a typ individuálního kurzu
3) klikněte objednat
4) na Váš email Vám příjdou údaje o provední platby
5) po obdržení Vaší platby budete informován na Váš email o způsobu objednání


Pilates studio Počet návštěv 110

Mgr. Pavlína Krajňáková

Pilates studio +420 777 125 119
Pilates studio info@pilates-studio.cz

Pilates Studio Jihlava

Pilates studio Rolfterapie, individuální lekce a malé skupiny
Pilates studio Chlumova 1, 586 01 Jihlava

Pilates Studio Velké Meziříčí

Pilates studio Skupinové lekce
Pilates studio FC Velké Meziříčí, U Tržiště 2236/2, 594 01 Velké Meziříčí
Pilates studio Všeobecné obchodní podmínky